Życie jest piękne

karo
22.10.2007

Nie wiem, jakim sposobem znalazła się WASZA wiadomość w mojej skrzynce, co najważniejsze, w momencie, w którym myślałam, że eksploduję... Na pewno jakieś sprzęty domowe ocalały dzięki temu.

Podziwiam ludzi, którzy są optymistami, ja jestem mistrzynią w pisaniu czarnych scenariuszy, wydaje mi się, że przez to przyciągam je. To tak, jak mówi mój mąż: wszyscy widzą słońce, a ja małą, nic nie znaczącą chmurkę, która nie przyniesie deszczu. Od kiedy mieszkam w Niemczech, zauważyłam, jak my, wbrew pozorom − piszę tak, bo mało mamy powodów do radości − jesteśmy optymistami. Na co dzień obserwuję ludzką obojętność, zimne wyrachowanie Niemców, dlatego właśnie lubię jechać do Polski − to jest wręcz magiczna siła − doładować akumulatory. Obserwuję, jak żyją ludzie, zwykli, prości, i jak są szczęśliwi... i robi mi się wstyd.

Mam więcej niż oni, a nie umiem tak cieszyć się życiem, czuję, jakby to wszystko, do czego się dąży, nie miało najmniejszego sensu. I gdy wracam do DE, odczuwam, jak ludzie, niektórzy, są ubodzy wewnętrznie, i biedni w pewien sposób. Czekam na ten dzień, kiedy zajrzę w głąb siebie i dostrzegę, jak świat potrafi być piękny.

Dodaj do ulubionych 1 Wykop

Poleć Zgłoś nadużycie
Dodany przez użytkownika: karo
Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze - zaloguj się

Jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie Pozytywne.com, zarejestruj się
Komentarze (4)
Aneczka
1.11.2009 20:00
Karo, wyluzuj trochę-jak znowu będziesz chciała eksplodować, to odwiedź pozytywne-nabierz dystansu i... śmiej się do wszystkich i ze wszystkiego. Przecież życie jest zbyt ważne, żeby traktować je ze śmiertelną powagą!
Pozdrawiam przeoptymistycznie!
Ps. I nie czekaj. To właśnie dziś:)
Małgosia
Małgosia
11.01.2008 10:50
Chyba zaczyna się coś zmieniać w Twoim życiu.
Twoje własne wnętrze upomina sie o Ciebie.I to już jest dobrze.Jesteś świadoma pewnych rzeczy.
Po prostu zapros Boga do swojego życia.A wszystko potoczy sie juz dobrze.
Pozdrawiam Cie cieplutko i przesylam Ci najwiekszy usmiech na swiecie!PA!
Andrzej
Andrzej
16.12.2007 21:54
Uczenie się optymizmu to sens życia, więc nie ma innego wyjścia, jak tylko odkrywać każdego dnia, nawet najmniejsze jego iskierki, które wywołać mogą prawdziwy pożar radości, szczęścia i miłości...

czego wszystkim życzę.
Pozdrawiam . Andrzej
slovic
slovic
3.12.2007 2:09
abo pieniądze szczęścia nie dają... satysfakcja z regóły płynie z czegoś innego, a akurat niemcy o tym zapomnieli :) pozdro dla pozytywnych. mam nadzieje, że i u mnie będzie więcej tego powera :)