Huśtawka odstresowuje uczniów

30.10.2007

2 dni później...

Są już pierwsze efekty powieszenia huśtawki pod sufitem klasy polonistycznej w IX Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi. Miała służyć odstresowaniu odpytywanych uczniów, ale dodatkowo podniosła frekwencję na lekcjach, a wychowankowie zasiadający na bujanym krześle chętniej zwierzają się z problemów nauczycielowi.

Jeden z dzieciaków wręcz się przy mnie wypłakał − opowiada Barbara Obrębska, polonistka, pomysłodawczyni huśtawki. Na początku chciałam jedynie, aby uczniowie przestali kołysać się w ławkach. Zaproponowałam im składkę na fotel bujany, na którym mogliby się "wyżyć" przy okazji odpytki − mówi nauczycielka. Ostatecznie stanęło na krześle z katalogu skandynawskiej sieci salonów meblowych.

Jest całkowicie bezpieczne, montaż powierzyliśmy konserwatorowi − opowiada Andrzej Kolasiński, dyrektor dziewiątki. Krzesło przetestowała sprzątaczka, która do osób wagi lekkiej nie należy. Dwa haki w suficie gwarantują udźwig ok. 200 kg. Pozwalam na takie inicjatywy, bo szkoła jest dla uczniów, a nie nauczycieli. Jeśli krzesło przyczyni się do lepszych wyników, to czemu miałbym go zabronić? − wskazuje dyrektor.


Teraz, odpowiadając, czujemy się bezpiecznie jak w kołysce − opowiada uczennica Marta Włóka. Twierdzi, że ze zbiórką funduszy, prowadzoną w czterech klasach, nie było kłopotów. Wypadło po 2 zł na osobę.

Dziewiątka nie jest pierwszą szkołą w Łodzi, która zatroszczyła się o relaks podopiecznych. U nas w latach 1998−2004 na korytarzu stały łódki typu Kadet − przypomina Dariusz Jędrasiak, dyrektor II LO. Każdy mógł w nich zasiąść, wyobrazić sobie szum jeziora i wakacje.

źródło: wiadomosci.wp.pl

Dodaj do ulubionych 0 Wykop

Poleć Zgłoś nadużycie
Dodany przez użytkownika:
Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze - zaloguj się

Jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie Pozytywne.com, zarejestruj się
Komentarze (2)
lolek
17.05.2010 12:29
Kapitalne, genialne, pozytywnie zakręcone :)

Wielki szacun dla dyrekcji i nauczycieli za kreatywność!

Odpowiedź z ... huśtawki? JA CHCĘ JESZCZE RAZ :)
Renia
Renia
2.11.2007 17:19
Myślę,że to fantastyczny pomysł!Ja uwielbiam się bujać!Jakby w mojej szkole była taka huśtawka,to pewnie zostałabym prymusem,bo chciałabym jak najczęściej mieć okazję do bujania się!