Życzę Ci wystarczająco...!

24.08.2009

Życzę ci wystarczająco…!

Krótki komentarz do zamieszczonego listu. Z pewnością opowiedziana w nim historia nie jest do końca pozytywna, gdyż opowiada o rozstaniu. Jednak ten list ma bardzo mocne i pozytywne przesłanie! Sprawia, że człowiek uśmiecha się w duchu, przytakuje głową i myśli po cichu, że każdemu chciałby ŻYCZYĆ WYSTARCZAJĄCO! Dlatego myślę, że warto go zamieścić na Pozytywne.com. „Życzyć komuś wystarczająco…” − piękna idea i tradycja rodzinna.Nigdy nie pomyślałem, że spędzę tyle czasu na lotniskach. Nie wiem dlaczego. Zawsze chciałem być sławny, bo to znaczyłoby wiele podróży. Ale nie jestem sławny, a wciąż spędzam tyle czasu na lotniskach.

Kocham je i jednocześnie nienawidzę. Kocham z powodu ludzi, których mogę obserwować. Ale to jest również powód, dla którego nie cierpię lotnisk. Wszystko sprowadza się do „cześć” lub „do widzenia”. Będę musiał wspomnieć to kilka razy.

Mam wielkie problemy z powiedzeniem „do widzenia”. Jeśli widzę taką scenę w filmie, jestem tak wzruszony, że muszę usiąść i wziąć kilka głębszych wdechów.

Więc kiedy zmagam się z jakimiś trudnościami w życiu, jadę na lotnisko w okolicy i oglądam ludzi mówiących „do widzenia”. Nie wyobrażam sobie nic gorszego dla mnie niż mówienie „do widzenia”.

Oglądanie ludzi ściskających się, płaczących i trzymających się nawzajem w tych ostatnich momentach sprawia, że jeszcze bardziej doceniam to, co mam. Ich widok: odchodzących, wyciągających ramiona do gestu pożegnania, jest obrazem, który zostaje bardzo wyraźnie w mojej głowie przez resztę dnia.

Podczas jednej z moich ostatnich podróży biznesowych, kiedy podszedłem do odprawy, kobieta powiedziała do mnie: „Jak się masz?”. Odpowiedziałem: „Tęsknie za moją żoną, której nawet nie powiedziałem do widzenia”.

Popatrzyła wtedy na mój bilet i zaczęła pytać: „Jak długo pan… O mój Boże! Nie będzie pana tylko trzy dni”. Zaśmialiśmy się. Moim problemem było to, że wciąż musiałem powiedzieć do widzenia.

Ale również uczę się z momentów mówienia „do widzenia”.

Ostatnio usłyszałem rozmowę ojca i córki podczas ich ostatnich chwil razem. Gdy ogłoszono jej wejście na pokład i nakaz stania przy bramce, przytulili się i on powiedział: „Kocham cię. Życzę ci wystarczająco”.

Odwróciła się i powiedziała: „Tato, nasze życie było więcej niż wystarczające. Twoja miłość była wszystkim, czego potrzebowałam. Ja tobie też życzę wystarczająco”. Ucałowali się i odeszła. On stał i patrzył przy oknie, gdzie ja siedziałem. Stamtąd widziałem, że chciał i potrzebował zapłakać.

Próbowałem nie wtrącać się w jego prywatność, ale zaprosił mnie i zapytał: „Powiedziałeś kiedyś komuś do widzenia, wiedząc, że to będzie na zawsze?”

„Tak” − odpowiedziałem. A gdy to powiedziałem, wróciły wspomnienia, które miałem podczas mówienia mojemu tacie, że go kocham i że jestem mu wdzięczny za wszystko, co zrobił. Rozumienie tego wtedy było ograniczone. Zajęło mi dużo czasu, żeby mu powiedzieć w twarz, ile dla mnie znaczy.

Więc wiedziałem, co czuł ten mężczyzna.

„Wybacz, że pytam, ale dlaczego to do widzenia jest na zawsze?” − zapytałem.

„Jestem stary, a ona mieszka za daleko. Licząc się z rzeczywistością, wiem, że jej następny powrót będzie na mój pogrzeb” − powiedział.„Kiedy się żegnaliście, usłyszałem, jak mówisz, że ŻYCZYSZ JEJ WYSTARCZAJĄCO. Mógłbym zapytać, co to znaczy?” Zaczął się uśmiechać.

„To życzenie było wzięte z innego pokolenia. Moi rodzice mówili tak do wszystkich”.

Przerwał na chwilę i patrząc w górę, jakby chciał sobie to przypomnieć, uśmiechnął się jeszcze bardziej.

„Kiedy mówimy ŻYCZĘ CI WYSTARCZAJĄCO, chcemy, by druga osoba miała życie wypełnione wystarczającą ilością dobrych rzeczy, których doświadczają”. Kontynuując, podszedł bliżej i podzielił się ze mną następującymi stwierdzeniami, jakby odkopywał je z pamięci:

Życzę ci wystarczająco słońca, żeby utrzymywało twoje nastawienie jasnym.

Życzę ci wystarczająco deszczu, żebyś doceniał słońce.

Życzę ci wystarczająco szczęścia, żebyś miał żywego ducha.

Życzę ci wystarczająco bólu, żeby najmniejsze przyjemności w życiu stawały się dużo większe.

Życzę ci wystarczająco dużo pieniędzy, żebyś zaspokoił swoje pragnienia.

Życzę ci wystarczająco przegranych, żebyś docenił wszystko, co posiadasz.

Życzę ci wystarczająco powitań, żebyś przecierpiał ostateczne „do widzenia”.

Wtedy zaczął płakać i odszedł.Moi przyjaciele, życzę wam wystarczająco. Bob Perks

Dodaj do ulubionych 5 Wykop

Poleć Zgłoś nadużycie
Dodany przez użytkownika:
Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze - zaloguj się

Jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie Pozytywne.com, zarejestruj się
Komentarze (19)
angel12
12.01.2012 15:13
piękne:(
djohanna
20.10.2009 17:33
kurcze, aż się popłakałam... ale to taki dobry płacz, i bardzo potrzebny... szczególnie na takim etapie życia, jaki teraz mam...
:)
fr0d0
fr0d0
9.08.2008 23:11
a ja dziś dostałem takie zyczenia:

Życzę Ci, abyś miał wystarczająco dużo szczęścia,
aby być pogodnym.
Wystarczająco dużo doświadczeń, aby być mocnym.
Wystarczająco dużo smutku, aby być ludzkim.
Wystarczająco dużo nadziei, aby być szczęśliwym.
Wystarczająco dużo porażek, aby być pokornym.

Wystarczająco dużo sukcesów, aby nie tracić ochoty.
Wystarczająco dużo przyjaciół, aby czuć się dobrze.
Wystarczająco dużo entuzjazmu, aby spoglądać w przyszłość.
Wystarczająco dużo wiary, aby odegnać przygnębienie.
Wystarczająco dużo zdecydowania, aby uczynić każdy następny dzień lepszym, niż poprzedni.."

te słowa ścisnęły mnie...i eksplodowałem ... uleciałem...
życzę wszystkim wystarczająco...
ZaMENA
ZaMENA
8.09.2007 12:24
KROTKIE, ZWIEZLE I NA TEMAT. ZARAZEM PIEKNE I pelne milosci... zycze Ci wystarczajaco, chcialabym kiedys wlasnie to uslyszec...
julia
julia
19.06.2007 14:26
ja to ja ty to ty
MARZENIA
MARZENIA
9.05.2007 22:20
Chciałabym mieć takiego rodzica,który dałby mi wystarczająco dużo miłości, tak na całe życie,bo ona daje siłę i pewność siebie.To strata niedonadrobienia, szkoda! Dlatego wciąż udowadniam samej sobie,że jestem coś warta.A im bardziej się staram tym gorzej.Przestałam już wierzyć tym,którzy widzą efekty moich starań.Ja wciąż chcę więcej,bo jestem NIEDOSKONAłA dla samej siebie.Muszę walczyć z własnymi destrukcyjnymi myślami. Pozytywne.com jest bardzo potrzebne, dziękuję
aga
aga
27.02.2007 16:01
dziekuje ci kochanie ze sprawiles iz moje zycie jest przepelnione miloscia i radoscia!to dzieki tobie wiem ze warto zyc i usmiechac sie!kocham cie moj skarbie!twoja kochajaca narzeczona
Andrzej
Andrzej
22.10.2006 12:58
Hanko! Pytasz, czy są jeszcze inne klucze do serc? Ależ oczywiście, że są. Na dowód tego życzę Ci wystarczająco dużo uśmiechu, abyś mogła zarazić nim wszystkich, bo to , co wypisane na twarzy, to odbicie naszego wnętrza i naszego nastawienia...
Pozdrawiam.
Hanka
Hanka
19.10.2006 22:36
Dziękuję Ci, Bob. Odkryłeś przede mną, jak wieloraki sens mogą posiadać takie życzenia; ile treści zawierają, jakie ważne przesłania przekazują. Może znacie jeszcze inne takie słowa-klucze do serc, słowa o takiej głębi?
mea
mea
19.10.2006 9:47
Pięknie powiedziane...wzruszające...krótkie a mówiące wszystko...

Pozytywne.com-entarze

Pozostaje mi tylko brać przykład z osób, które potrafią się uśmiechać niemal w każdej sytuacji i zarażają swoim optymizmem innych :).

więcej