Ech, to życie, warte życia

31.10.2009

33 lata temu lekarze zdiagnozowali u młodej dziewczyny guzy, nie dając szans na wyleczenie. Mimo to wciąż żyje, a nawet czuje się zdrowsza niż kiedykolwiek wcześniej, choć żadnego z guzów nie usunięto. Swoją historię opisała w książce, która była jej pracą dyplomową.

Był 1976 rok, kiedy zaczęła się źle czuć. Pracowała w tym czasie, jak na ironię, w służbie zdrowia. 
Na przekór wszystkiemu została oddelegowana do pracy z wyboru, gdzie została szefową ZWZMW w jednym z wojewódzkich miast. Bardzo zadowolona rzuciła się w wir pracy z młodzieżą. Podobnie jak większość jej rówieśników, 22-letnia dziewczyna regularnie rujnowała swoje zdrowie. Batoniki, fast foody i wypijane w biegu kawy to było jej menu, które pochłaniała pomiędzy niekończącymi się posiedzeniami plenum a różnymi wyjazdami. Nic dziwnego więc, że od czasu do czasu szalony tryb życia dawał się młodej kobiecie we znaki. Tak było i tym razem. Właśnie wróciła do swojego domu, dojeżdżając codziennie 1,5 godziny, bo z mieszkania służbowego zrezygnowała, pokazując wszystkim swoją skromność. Po "balangach w stylu gwiazd rocka", a takowe w tych czasach bywały, goniła już resztkami sił. Postanowiła więc się odtruć, oczyścić ciało i duszę, poćwiczyć i przez jakiś czas prawidłowo się odżywiać. Obiecała sobie, że na miesiąc zrezygnuje z picia alkoholu; zapisała się nawet na zajęcia z jogi, makramy, aby raz-dwa powrócić do pełni sił. Zatrudniła u siebie człowieka, który zajmował się leczeniem metodą niekonwencjonalną i był jej to najlepszy pracownik.Był piękny majowy ranek, kiedy to poczuła się, jakby ją potrąciła ciężarówka. Bolał ją każdy mięsień. Zlekceważyła jednak cierpiące ciało, dochodząc do wniosku, że po prostu z jej formą jest gorzej, niż przypuszczała. Jak zwykle wślizgnęła się w obcisłe dżinsy, nałożyła grubą warstwę makijażu i ruszyła do pracy. Wieczorem okazało się, że sztywne mięśnie to najmniejszy problem młodej kobiety. Do nasilającego się bólu dołączyły płytki oddech i skurcze brzucha. Na następny dzień umówiła się na wizytę u lekarza. Będąc na wizycie, nie zastała miejscowego lekarza, a ten, któy był, stwierdził, że symuluje. Oburzona i zbolała, wróciła do pracy. Zauważyła jednak, że bardzo się męczy i coraz więcej śpi, wzięła więc kilka dni urlopu. Odwiedzające ją koleżanki stwierdziły, że to nie jest normalne, aby przesypiać cały dzień. Zaniepokojone takim stanem i złym wyglądem postanowiły zawezwać pogotowie ratunkowe. Lekarz nie dał jej długo czekać i na sygnale zabrano ją do szpitala wojewódzkiego. Tam zapadła w śpiączkę i w ten oto sposób wykreśliła ze swego życia pewien okres czasu. Po kilkunastodniowym przebudzeniu przeprowadzono młodej kobiecie szereg badań. Kłopoty z pęcherzykiem żółciowym - oznajmił jeden z lekarzy po krótkim badaniu. Zalecana terapia: usunąć narząd, który, gdy jest zdrowy, pomaga wątrobie w trawieniu tłuszczu, chory zaś - przysparza cierpienia. Specjalista przepisał młodej dziewczynie środki przeciwbólowe i wysłał ją na USG, aby potwierdzić, że to pęcherzyk żółciowy jest przyczyną dolegliwości. Nie był!!

"Kiedy zrobili USG, zauważyli zmiany patologiczne. Cała wątroba była pokryta kropkami, wyglądała jak ser szwajcarski" - wspomina kobieta. Zaniepokoiło ją to, ale wciąż niczego nie podejrzewała.
"Nie wiedziała, że te zmiany to guzy".
Dodaj do ulubionych 0 Wykop

Poleć Zgłoś nadużycie
Dodany przez użytkownika:
Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze - zaloguj się

Jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie Pozytywne.com, zarejestruj się
Komentarze (3)
olaplu
29.08.2011 11:46
Podziwiam Panią,i będę brać z pani przykład ja ciągle jestem z czegos nie zadowolona,a życie nie jest warte tego żeby się zamartwiać i dołować.Trzeba żyć.Pozdrawiam
Penny01
5.04.2010 15:27
Gratuluje charakteru
malgosia
8.11.2009 19:01
Wszystkie Teresy to najpozytywniejsze osoby jakie znam;) pozdrawiam, a ZUS to w szklance wody utopić razem z tymi pijakami, co im renty dają!

Pozytywne.com-entarze

Hej! Mnie się kiedyś pomylił ktoś i wpłynęło na moje konto ponad 8 tysięcy euro (mieszkałam wówczas w Irlandii).

więcej