Myśl, uczucie, rozwój

28.02.2006

Krzysztof Drupka, Umysl.pl

Myśli są nasionami uczuć, słów i czynów. Jestem taki jak moje myśli. Gdy myślę spokojnie jestem spokojny. Gdy mam myśli impulsywne i chaotyczne, czuję rozdrażnienie.

Myśli dzieci są zazwyczaj zgodne z ich pragnieniami. Dlatego dzieci serdecznie śmieją się do świata.

Myśl zazwyczaj wyprzedza uczucie. Gdy zorientowałem się, że popełniłem błąd, lub ktoś mnie oszukał, jestem zły. Gdy rozwiązałem problem czuję spokój i zadowolenie.


Myśli, towarzyszące naszym pragnieniom, mają często siłę zdolną je urzeczywistnić. Dzieje się tak gdyż pragnienie jest aktem naszego rozwoju, czyli urzeczywistniania siebie. Czego nie pragniesz tym się nie nasycisz.

Ludzie sukcesu uwielbiają rozmyślać i analizować to co robią, gdyż kochają swoją pracę. Kochają zaś swoja pracę, gdyż pozwala im ona ujawnić wrodzone dary i talenty.

Gdy myśli są zgodne z naszym powołaniem - towarzyszy im zapał, determinacja i wytrwałość, czyli PASJA. Tak wykonywana praca ma swoja duszę. Idąc tą drogą dusza jest spokojna.

Gdy myśli nasze błądzą i czujemy się bezużyteczni to rezygnujemy z własnych talentów i niszczymy twórczą siłę, która w nas tkwi.

Dodaj do ulubionych 3 Wykop

Poleć Zgłoś nadużycie
Dodany przez użytkownika:
Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze - zaloguj się

Jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie Pozytywne.com, zarejestruj się
Komentarze (2)
Renata
Renata
9.05.2006 23:41
"Myśli produkują skutki".
Trzeba więc myśleć pozytywnie dla własnego dobra.

Bo jeśli nam jest dobrze, to i naszym najbliższym jest z nami dobrze.
To sie da wykonać. Wiem, bo praktykuję. Trzeba mieć do życia dobrą ( własną ) motywację.
Olik
Olik
9.05.2006 8:40
Tak wieku jest ludzi, którzy idą przez życie bo muszą, wykonują obowiązki bo tak należy, pracują nie wkładając w wykonywaną czynnośc serca.
To właśnie brak pasji, o której wspomina p.Krzysztof w powyższym artykule, niezgodność myśli z powołaniem. Szczęśliwcami są Ci, którzy idą przez życie z uczuciem spełnienia, którzy odnaleźli
siebie. Czasem te poszukiwania siebie i swojej pasji trwają całe życie.