Dawka szczęścia na każdy dzień

29.01.2010

Pozytywiści!  (Tak pozwoliłam sobie Was nazwać, mimo iż nazwa nie jest poprawna, bardzo kojarzy mi się nie z epoka jaka miała miejsce w połowie XIX wieku, ale z ludźmi, którzy nastrojeni są pozytywami i optymizmem).

Jako, że co roku zabieram się za czytanie pewnej książki z pięknym przekazem na każdy dzień roku (a niestety ze względu na brak czasu, a może też lekki brak motywacji niezbyt mi to wychodzi) postanowiłam dzielić się jej tekstem z Wami co umożliwi mi nastrojeniem Was refleksjami i pozytywnym myśleniem, a mnie samą zmusi codziennie do zagłębienia się w te słowa!MYŚLI PEŁNE SŁOŃCA, 23 STYCZNIA

 Czy wiesz, że Twoje szczęście w dużej mierze zależy od tego, o czym myślisz? Czy jeszcze nigdy nie zauważyłeś, że tracisz apetyt, borykając się ze smutnymi myślami?

Jeśli będziesz rozmyślać o nieszczęściach i ciosach losu, które mogą ci się przytrafić, to nie będziesz mógł zasnąć. Oto skutki ciemnych myśli: Jesteś smutny, przygnębiony, zmęczony życiem.

Nie myśl nigdy: Tak czy owak nie mam żadnej szansy. Znów zachoruję. Nic mi się nie udaję. Już nie mogę. Jestem stary. Jestem biedny. Jestem przegrany. Jeśli tak myślisz, to jak magnes przyciągasz nieszczęścia i ciosy losu.

Zatroszcz się o myśli dobre, świeże, optymistyczne, o myśli pełne słońca.W każdej sytuacji pamiętaj o tym: "A jednak świeci słońce!". Myśli pełne słońca wzmocnią twą wyrozumiałość i siłę woli, czyniąc cię człowiekiem szczęśliwym.

źródło: Phil Bosmans
Dodaj do ulubionych 17 Wykop

Poleć Zgłoś nadużycie
Dodany przez użytkownika:
Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze - zaloguj się

Jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie Pozytywne.com, zarejestruj się
Komentarze (12)
Aneczka
31.01.2010 23:42
Świetny pomysł! Mam nadzieję, że wytrwasz w postanowieniu:) strasznie ciekawa jestem tej książki:)
Beatka
29.01.2010 22:20
Tak tak Aneczko...myśl ma dużą siłę:)