Technika motywacyjna: muzyka

29.03.2006

Ile razy zdarzyło ci się jechać drogą i zasypiać za kierownicą, być w smutnym nastroju lub odczuwać samotność, i wtedy nagle coś się wydarzyło! Coś, co sprawiło, że o wszystkim co złe zapominasz.

Trzy minuty później na twojej twarzy widnieje już szeroki uśmiech, powraca wysoki poziom energii życiowej i cudowne samopoczucie! Co się stało?

Nic prostszego. Po prostu TWOJA PIOSENKA pojawiła się w radiu. Być może przez miesiące lub nawet lata nigdzie jej nie było słychać, a ty znasz każde jej słowo i dokładnie pamiętasz melodię. Treść zabiera cię z powrotem w przeszłość, przypominając cudowne chwile, ludzi i miejsca.

Zawsze byłem fanem muzyki. Fascynuje mnie jej rola we wpływaniu na nasz nastój, nastawienie i poziom energii.

Wyobraź sobie pomieszczenie, w którym znajduje się 100 osób i nie ma żadnej muzyki, i ten sam pokój z muzyką Pointer Sistars „I’m so excited” w tle. Nie ma porównania! Muzyka tworzy tak gęstą energię w atmosferze, że można ją ciąć nożem.

Właściwa muzyka tworzy energię, entuzjazm, inspirację i pozytywne nastawienie!

Chcesz zmotywować siebie lub ludzi, z którymi współpracujesz? Nagraj kasetę lub CD z piosenkami, które uważasz za silnie pozytywne. Puszczaj ją w wolnych chwilach. Zrób kopię, rozdaj znajomym i zachęć do częstego słuchania w samochodach i między czynnościami wykonywanymi w ciągu dnia. Zadziwi cię, jak dużo energii i motywacji można wytworzyć w ten sposób w całym otoczeniu! Wszystko dzięki tak prostej technice – muzyka!

Przykładowe piosenki:
Pointer Sistars I’m so excited

James Brown Feel Good
The Rembrandts I'll be there for you
Bobby McFerrin Don’t Worry, Be Happy


Właściwa muzyka tworzy motywację. Motywacja tworzy akcję. Nie czekaj!

Dodaj do ulubionych 1 Wykop

Poleć Zgłoś nadużycie
Dodany przez użytkownika:
Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze - zaloguj się

Jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie Pozytywne.com, zarejestruj się
Komentarze (6)
Kari ;D
Kari ;D
20.04.2009 1:36
no, ja przecież kocham "I';LL be there 4 u" The Rembrants xD piosenka z Friendsów ! :D
Mgua
Mgua
17.08.2008 12:56
De Mono - Poznaj siebie

Nic dodać, nic ująć ;]
100% motywacji
Madzia
Madzia
20.11.2007 22:33
dokładnie! muzykoterapia - potrafi poprawić nastrów, zmotywować, dodać energii, pewności siebie, zrelaksować się, uspokoić, rozbawić... a jak fajnie jest na przykład kiedy tłum ludzi i uliczny gwar miesza się z dźwiękami akordeonu czy gitary ulicznych muzyków. A gdyby tak na rynku głośniki i szafa grająca? Codzienne życie jak z filmu... ;D
Cicha
Cicha
19.06.2007 11:12
Oj racja, piosenki naprawdę mogą poprawić nastrój! Jak dla mnie takim "dopalaczem" jest "La Bamba" zespołu Los Lobos. Przy tym od razu przychodzi na myśl gorąca atmosfera letnich dyskotek... No i jak tu być smutnym?? :)
Pozdrowienia dla Pesymistów, aby starali się dostrzegać także jasne strony życia i oczywiście dla wszystkich Optymistów, aby im w tym pomagali :)
Nila600
Nila600
21.02.2007 12:52
Pół roku temu poznałam człowieka,który na nowo otworzył moje serce do muzyki.Do dzisiaj wymieniamy się różnymi utworami.Dzięki niemu codziennie czuję radość, miłość a tak było już mi źle.Przysyła mi utwory przy których bawiłam się jako nastolatka. Odkrywa też przedemną inne przepiękne, którch jak słucham mam i uśmiech i zadumę na twarzy, a troski dnia codziennego ulatują.Dziękuję Ci drogi przyjacielu.
Wisienka
Wisienka
8.02.2007 16:19
O tak zdecydowanie się zgadzam! Zawsze, kiedy jest mi źle puszczam sobie piosenki, które mają niesamowitą energię (najczęsciej ABBY, albo All American Rejects)i powodują uśmiech na mojej twarzy :] i wtedy jest wszystko łatwiejsze.