Najszybsza droga do sukcesu

27.02.2006

Jason Gracia

Dużo mówi się o kłopotach związanych z negatywnym nastawieniem i o mocy, jaką niesie ze sobą pozytywne spojrzenie. Jedno było zawsze przeciw drugiemu. Optymizm zawsze jednak, nawet pomimo przeciwności, wygrywał. Ale moim zdaniem jest też trzecia możliwość i jest ona najsilniejsza i zyskowna. Co to jest?

Rzeczywistość.



Czy to nam się podoba czy nie, świat nie jest ani dobry, ani zły, ani pozytywny, ani negatywny. Świat po prostu jest. Nie faworyzuje żadnej ze stron. Jest lustrem, które oddaje nam to, co my mu daliśmy. Zrozumienie tej prostej filozofii daje naszemu umysłowi siłę do działania. Świat jest twój, aby czerpać z niego jak najwięcej.

DOSTAJEMY TO, CO DAJEMY



Świat jest dokładnie taki jak komputer. Instalujesz oprogramowanie, robisz, co chcesz, a on dostarcza ci wsparcia i reaguje na twoje czyny. Jeff Pryor miał problemy w pracy. Nie potrafił się porozumieć z ludźmi tam pracującymi. Obwiniał o tę sytuację nieprzyjazne i niemiłe osobowości kolegów z pracy.

Ale coś się wydarzyło. Przyjaciel wziął Jeffa na stronę i z nim porozmawiał. To, co mu powiedział, brzmiało mniej więcej tak: „Jeff, wiem, że ostatnio masz kłopoty z dogadaniem się z pracownikami, i wiem, że ich o to obwiniasz. Ja, jako twój przyjaciel, jestem tu, aby powiedzieć ci prawdę. Ci ludzie wcale nie są nieprzyjaźni i bardzo chcieliby cię traktować inaczej, jeżeli ty zaczniesz ich lepiej traktować”.

„Widzisz, Jeff, myśląc, że współpracownicy cię nie lubią, z góry traktowałeś ich z pogardą. A oni po prostu odpłacają ci tym samym. Jeśli będziesz traktował ich jak przyjaciół, odpowiedzą ci przyjaźnią”.

Niedługo potem Jeff cieszył się pracą i porozumiał ze współpracownikami. Gdy uświadomił sobie, że sposób, w jaki spoglądał na świat, był nie do wytrzymania, mógł ukształtować swoje poczucie rzeczywistości, co przyniosło mu pożądane efekty.

Siła wpływania na umysł



Gdy połączysz negatywne myślenie i frustracje, otrzymasz negatywne odpowiedzi i frustrujące okoliczności. Świat nie przejmuje się, kim jesteś ani co robisz. Jego jedynym zadaniem jest odpowiadać na to, co mu dajesz. Teraz już wiesz, jak to działa. Zacznij grać w tę grę tak, aby wygrać i osiągnąć sukces!

Dodaj do ulubionych 2 Wykop

Poleć Zgłoś nadużycie
Dodany przez użytkownika:
Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze - zaloguj się

Jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie Pozytywne.com, zarejestruj się
Komentarze (1)
justi
justi
13.05.2006 12:58
to fakt jest takie powiedzenie,,jesteś tym czym są twoje myśli" przecież jak jesteśmy zakochani, dostaniemy podwyżkę itp. świat od razu staje się lepszy i patrzymy na innych dużo przyjaźniejszym wzrokiem. grunt to pozytywne myślenie.jutro może być gorzej, ze wszystkim można sobie poradzić przykładem może byc tytułowa Pollyanna, która grała w grę- odnajdowanie korzyści ze złych rzeczy. to od nas zależy w jakich barwach będziemy widzieć świat