Optymizm przez duże O

Elżbieta Binswanger-Stefańska
11.05.2006

Mam optymistyczną i pozytywną naturę, którą zawdzięczam pewnie genom, domu rodzinnemu, gwiazdom... (jestem tzw. podwójnym Strzelcem, czyli znak i ascendent spod znaku Strzelca, a już "pojedynczy" Strzelec ma w swoim charakterze Optymizm z dużego "O").
czym to się objawia?

1. zawsze gdy stanę gdziekolwiek i spojrzę w górę - czy jest to na środku krakowskich Błoń, czy na środku oceanu (bo i to mi się zdarza) to mam tego pełną świadomość, że stoję na czubku Ziemi i mam nad sobą cały Kosmos, i wszystko to jest wspaniałym systemem, którego częścią jestem i ja - i każdy z nas.2. wszystko co robię, rzeczy ważne, a nawet bardzo ważne, i całkiem nieważne a nawet zupełnie błahe robią z jednakową uważnością, tak, żeby to zrobic najlepiej jak umiem, a nawet nauczyć się czegoś nowego.

3. jeśli cokolwiek postanawiam zrobić, nawet rzeczy ogromne, prawie że niemożliwe, to zawsze w pełnym przekonaniu, że mój zamysł się powiedzie, ale jeśli i tak się nie udaje, to z całą pewnością czegoś się z tego nauczyłam, coś z tego wynikło innego, co doprowadza mnie do następnego kroku, który może być jeszcze ważniejszy od tego nieudanego, nieudany był po coś.

4. biorę pełną odpowiedzialność za to co robię, za sukcesy i porażki (nie zwalam winy na nikogo, na okoliczności też nie) ale - nie obligujmy ludzi do ciągłego uśmiechania się, bo sytuacje w życiu są różne i różnie powinno się na nie reagować. uśmiech ma być naturalny a nie przylepiony.

pozdrawiam serdecznie, a szczególnie Andrzeja Jamroza, "Czarodzieja" :)

Dodaj do ulubionych 1 Wykop

Poleć Zgłoś nadużycie
Dodany przez użytkownika: Elżbieta Binswanger-Stefańska
Tagi:
Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze - zaloguj się

Jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie Pozytywne.com, zarejestruj się
Komentarze (2)
asix077
3.09.2012 17:54
I tak trzymaj! :)

Ja nie urodziłam się optymistką, a wręcz przeciwnie - pesymistką, ale pracuję nad tym, by stać się optymistką i już w dużej mierze mi się udało, m. in. dzięki temu portalowi ;)
Dana
Dana
22.12.2008 13:57
Piękny, ciepły tekst. Postawa do naśladowania :) Pozdrawiam