Program Pozytywnej Energii cz. 1

27.02.2006

Judith Orloff

„Pozytywna energia”


Program Pozytywnej Energii opiera się na dziesięciu zaleceniach, którym autorka poświęca kolejne rozdziały w swojej książce. Oto one:

ZASADA PIERWSZA: obudź intuicję i odnów swoje życie
ZASADA DRUGA: odkryj własną duchową ścieżkę
ZASADA TRZECIA: opracuj świadome energii podejście do diety, ćwiczeń i zdrowia
ZASADA CZWARTA: wytwarzaj pozytywną energię emocjonalną, aby przeciwstawić się temu, co negatywne
ZASADA PIĄTA: postrzegaj seksualność z perspektywy serca

ZASADA SZÓSTA: otwórz się na natchnienie i kreatywność
ZASADA SIÓDMA: celebruj świętość uśmiechu, rozpieszczania siebie i wyjazdów kontemplacyjnych
ZASADA ÓSMA: przyciągaj do siebie pozytywnych ludzi i sytuacje
ZASADA DZIEWIĄTA: broń się przed wampirami wysysającymi energię
ZASADA DZIESIĄTA: stwarzaj obfitość

Zasada pierwsza
Najważniejsza jest energia, kreatywność i rytm istnienia – ich związek powoduje narodziny niezwykle wyrafinowanego wewnętrznego głosu, który nauczy cię, jak wzmacniać elementy pozytywne i osłabić to, co negatywne.
Zdolność wyczuwania i ukierunkowywania siły życia pobudza pozytywną energię: promieniujemy nią, przyciągamy do siebie i dostrzegamy u innych.
OZNAKI POZYTYWNEJ ENERGII INNYCH LUDZI:
- promieniują serdecznością, współczuciem i wsparciem,
- w ich obecności czujesz się instynktownie bezpieczny, rozluźniony, masz ochotę bardziej się do nich zbliżyć,
- promieniują spokojem,
- w ich towarzystwie czujesz się lepiej. Wzrasta twoja energia i optymizm.


Wyczuj intuicyjnie tempo swojego życia

Część 1: poświęć chwilę, aby dostroić siebie
- przeznacz 5 minut, aby wyciszyć siebie. Potraktuj ten czas jako oficjalną przerwę od tego, o czym zwykle myślisz. Usiądź wygodnie, zamknij oczy i weź kilka długich, głębokich oddechów, aż całkowicie się zrelaksujesz.
- zacznij kierować uwagę do wnętrza, na własny ośrodek intuicji.
- po minucie lub dwóch zadaj sobie pytanie: „czy moje tempo życia wywołuje dobre samopoczucie?”. Aby się tego dowiedzieć, bądź świadomy doznań cielesnych oraz wizualnych obrazów. Będziesz wiedzieć, że pozostajesz w harmonii ze swoim rytmem energii, jeśli usłyszysz intuicyjne „tak”. Z kolei intuicyjne „nie” wywołuje poczucie chłodu. Rozluźnij się całkowicie. Obserwuj, czy przeżywasz „tak” lub „nie”.
Część 2: poszukiwanie rozwiązań
- dostosuj się do wewnętrznego rytmu energii: dokonuj stopniowych zmian. Skoncentruj uwagę na małych zadaniach, nie wprowadzając wszystkich jednocześnie. Spróbuj przez 10 minut żyć w tempie, które Cię wzmacnia. Ciesz się uczuciem, którego doświadczasz. Sprawdź, czy twoje samopoczucie poprawiło się. Właściwe tempo spowoduje, że staniesz się bardziej produktywny.

Zrób coś dla siebie! Zrób coś, co w sposób intuicyjny zwiększy twój poziom energii. Spróbuj głośno śpiewać, podziwiać tęczę, tańczyć rumbę wczesnym rankiem. Jedynym warunkiem jest, aby to, co robisz, budziło w tobie pozytywne działania.

Zasada druga
Wyobraź sobie, że masz na wyciągnięcie dłoni nieograniczone zasoby energii, elektrownię, która nieustannie przesyła ci moc. Można do niej dotrzeć poprzez pogrążanie się w miłości – najbardziej nieodpartym źródle pozytywnej energii we wszechświecie. Nieskażona przez poczucie winy, stawiane warunki lub lęk, jej czysta moc może podtrzymywać nas jako jednostki i całe zbiorowości. Miłość jest naszym przeznaczeniem.
Zrób coś dla siebie. Odwiedź jedno ze swoich ulubionych miejsc: miasteczko nad morzem, gorące źródła, altanę w tylnej części ogrodu. Zamknij oczy i wypowiedz życzenie, a następnie otwórz serce. Pozwól, aby przeniknęła cię energia miłości.

ZASADA   1−2   3−6   7−10


qaoslp3księgarnia


Judith Orloff
Pozytywna energia

Dodaj do ulubionych 7 Wykop

Poleć Zgłoś nadużycie
Dodany przez użytkownika:
Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze - zaloguj się

Jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie Pozytywne.com, zarejestruj się
Komentarze (3)
Tomeq
Tomeq
3.03.2009 0:30
Wy tu o milosci, a ja nawet nie miałem dziewczyny, z którą bym się kochał. Jestem prawie pewny, że w najbliższym czasie to się nie zmieni, mimo że mam prawie 22 lata. Wszystko przez moje negatywne mylenie, z którym walczę od prawid dwóch lat - na razie przegrywam, choc zdarzały się chwile glorii, kiedy wszystko szło Ok. Ale jak tu teraz stac się optymistą, kiedy bywa się skrajnym pesymistą??
Luiza
Luiza
30.05.2008 13:56
A co, jesli taką miłość utraciłaś??? Też Ci tak wesoło??
OlEnKa
OlEnKa
31.05.2006 19:43
Zgadzam sie ze MILOSC jest najwiekszym zrodlem energii:) Odkad ja sie zakochalam jestem najwieksza optymistka na swiecie:D... Jestem taka szczesliwa ze az mi samej trudno w to uwierzyc:D Pokochalam zycie bo ono jest naprawde cudowne:D Nie przejmuje sie niczym...we wszystim widze jakis sens cos pozytywnego...I'm HApPy:D:D:D