Naucz się języka barw

24.05.2006

Kolory bez wątpienia wpływają na nasze samopoczucie - mogą dodawać energii lub uspokajać, ułatwiać koncentrację albo wzmacniać pewność siebie. Warto poznać ich wymowę.


Żółty - pobudza intelekt, poprawia refleks

To kolor naukowców - sprzyja koncentracji, precyzji działania, nowym pomysłom. Wzmacnia prawość i poczucie sprawiedliwości. Powoduje, że stajemy się bardziej bezpośredni i gotowi do współpracy.

Jak go używać:

Otaczaj się żółtym kolorem, kiedy chcesz szybko dostosować się do zmian. Zabierz coś żółtego na ważne spotkania, a łatwiej nawiążesz kontakt i znajdziesz odpowiednie słowa. Kiedy się uczysz, zapal lampkę, która daje żółte światło - dzięki temu szybciej się skoncentrujesz. Jeśli chcesz kogoś do czegoś namówić, napisz list na żółtym papierze.

Kiedy unikać:

W złości! Żółć, niestety, bardzo jej sprzyja! Potęguje takie cechy, jak: powierzchowność, porywczość, kłótliwość.


Pomarańczowy - niesie radość, skłania do zmian

To kolor radości, życzliwości, tolerancji. Delikatnie pobudza i sprzyja przełamywaniu barier. Motywuje do zmian i ułatwia podejmowanie decyzji.

Jak go używać:

Jeśli chcesz, aby goście dobrze się bawili na przyjęciu w twoim domu, udekoruj mieszkanie na pomarańczowo. Kolor ten pobudza hojność, jeśli więc chcesz nakłonić męża do jakiegoś wydatku, przystąp do rozmowy w pomarańczowym stroju. Otaczaj się tym kolorem, kiedy musisz podejmować ważne decyzje.

Kiedy unikać:

Nie jest to kolor wskazany dla osoby odchudzającej się, gdyż pobudza apetyt... Nie nadaje się również dla ludzi próżnych, zakochanych w sobie i dla despotów - pogłębia, niestety, te cechy charakteru.

Czerń - wzbudza szacunek, mobilizuje do działania

Ten kolor sprzyja skrytości i tajemnicy, jest wrogiem porozumienia. Ułatwia wypracowanie dyscypliny, wzbudza szacunek dla tradycji i autorytetów, ale może wywoływać czarne myśli.

Jak jej używać:

Posłuż się czernią, jeśli bierzesz udział w jakimś starciu - wzbudzisz szacunek w przeciwniku. Włóż coś czarnego, jeśli masz problemy z dokończeniem pracy - łatwiej się zmobilizujesz. Sposobem na problemy z dyscypliną jest zawieszenie w widocznym miejscu planu zajęć wypisanego czarnymi literami bez żadnych ozdobników!

Kiedy unikać:

Stroń od czerni, gdy masz skłonności do dominacji lub pesymizmu. Jeśli lubisz czarne ubrania, staraj się zawsze ożywić je innymi kolorami. Nadużywanie czerni może skończyć się brakiem zrozumienia.

Biel - buduje zgodę, budzi nadzieję

Symbolizuje czystość, niewinność, doskonałość. Wzbudza życzliwość, skłania do delikatności. W otoczeniu bieli ludzie są bardziej zgodni, szybciej odzyskują nadzieję. Ich myślenie staje się bardziej precyzyjne i łatwiej przychodzi im nazywać swoje uczucia.

Poradnikdomowy.pl

Dodaj do ulubionych 2 Wykop

Poleć Zgłoś nadużycie
Dodany przez użytkownika:
Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze - zaloguj się

Jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie Pozytywne.com, zarejestruj się
Komentarze (13)
Comtesse
Comtesse
21.04.2009 20:36
zgadza sie co do joty :)
Kari ;D
Kari ;D
20.04.2009 2:26
myślałam, że mam zwidy, jak zobaczyłam tutaj kłótnię ;P to tak jakby na planecie wegetarianinów biegały same krowy i świnie, zero roślin (pomijam fakt, że zwierzaki musiałaby się czymś odżywiać ;) )
Kasia
Kasia
3.02.2009 19:55
heh... nie ma to jak pogodne i pozytywne nastawienie do życia u Agnieszki... ;]
po co się denerwować??
życie tego nie warta... :P

ja poszukuję szarego ;]
adus
adus
9.01.2009 23:21
ojjj... ;p nie klocimy sie na pozytywnej stronie.:)mnie interesuje fioletowy.?;>
Daffy
Daffy
1.12.2007 20:50
Agnieszka jest niezrównoważona ;)


Peace
Agnieszka
Agnieszka
5.06.2006 13:03
Drogi Arturze nie chciej żebym znienawidziła Ciebie!
Jeśli tak myślisz o mnie to zwróc uwagę na swoją osobę. Może to Ty potrzebujesz terapii?Terapii wstrząsowej!!
Laszka
Laszka
1.06.2006 14:50
zielony-uspokaja i dobrze wpływa na wzrok, oczy odpoczywają na zielonym; w granatowym wydajemy się kompetentni a w brązowym-przyziemni; róz-jest 'słodki9;,bywa infantylny, kieruje umysł na sferę uczuć, czerwony-mocno pobudza,rozgrzwa, nerwusy powinny go unikać:)
ciekawe ;D
ciekawe ;D
30.05.2006 19:55
ja tam nie wiem, ale jak sięstudiiuje, to nieważny jest kolor, ważny jest dekolt
blady
blady
30.05.2006 14:47
no jesli studiujesz socjologię we wrocławiu to brązowy to idealny kolor dla Ciebie Krzysiu :D zwłaszcza na koło z wdsu
Artur
Artur
29.05.2006 18:48
Agnieszko ile w Tobie nienawiści?!! Powinnaś z kimś na ten temat porozmawiać.Może terapia?AA?