4 pomocne słowa

1.10.2006

Kilka lat temu byłem na lotnisku, czekając na lot powrotny. Czytałem gazetę, gdy zauważyłem, że dwóch mężczyzn zajmuje miejsca obok mnie. Wydawało się, że mężczyźni pogrążeni są w głębokiej dyskusji nad ważnym tematem, i nie mogłem się oprzeć, aby zwrócić uwagę na to, o czym rozmawiają.

"Dlaczego myślisz, że uda Ci się to zrobić? Dlaczego jesteś tak pewien, że osiągniesz sukces?" - starszy człowiek zapytał z zainteresowaniem - "Co czyni Cię tak wyjątkowym?"."Wiem, że potrafię rozkręcić ten biznes. Jeżeli ktoś inny to zrobił, dlaczego ja nie mogę? Poza tym to nie była pojedyncza osoba, tysiącom ludzi się udało. Chcę zrobić wszystko, co będzie potrzebne, tak długo jak będzie trzeba, aby mi się powiodło".

Starszy człowiek potrząsnął głową i wrócił do zabawy monetą. Młodszy uśmiechnął się promiennie i powrócił do książki. Zauważyłem, że jej tytuł brzmi: "Jak rozkręcić swój biznes w domu?". Łatwo było zauważyć, że mężczyźni podążają dwiema różnymi drogami. Jeden ku marzeniom, drugi - do tej samej starej pracy u tego samego starego szefa.

PRZEKONANIE I WIARA

Młody człowiek był bardzo inspirujący. Chciałbym móc odtworzyć wam dokładnie ten moment i słowa, które wtedy padły, bo wiem, że to by was poruszyło. Miał coś w oczach. Wiedział, że mu się uda, ponieważ był pewien swojego sukcesu.

Nie miałem żadnych wątpliwości, że ten człowiek odniesie sukces. Wiedziałem, że nigdy się nie podda. Zawsze znalazłby jakiś sposób. Wystarczała mu świadomość, że komuś innemu się to udało. Reszta miała przyjść z czasem.

To była wspaniała lekcja życia, która wydarzyła się na moich oczach. Była wręcz jak uderzenie. Myślałem o tym, co powiedział młodszy mężczyzna - trafił w sedno. Od tamtego dnia byłem pełen nowej energii i entuzjazmu. Ten człowiek przypomniał mi, że moje marzenia mogą się spełnić.

Ale to nie wszystko...

Fakt, że znasz kogoś, kto odniósł sukces, nie wystarczy. Potrzebna jest jeszcze strategia. Każdy, komu udało się osiągnąć jakiś cel lub spełnić swoje marzenie, postępował według pewnej strategii. To nie była kwestia szczęścia, tylko wykonywanie właściwych czynności we właściwej kolejności.

To coś jak przepis. Trzeba połączyć ze sobą składniki w odpowiedniej kolejności i w odpowiednich proporcjach, by otrzymać oczekiwany rezultat. Tak samo jest z Twoimi marzeniami. A w dzisiejszych czasach prawie każda strategia prowadząca do sukcesu jest szczegółowo opisana w tysiącach książek, magazynów, list dyskusyjnych, stron internetowych, gazet, filmów i w setkach innych miejsc. Jesteśmy otoczeni sposobami na osiągnięcie celu.

Pomyśl o celu, który jest dla Ciebie ważny. A teraz spytaj siebie: "Czy ktoś inny już tego dokonał?". Jeśli odpowiedź brzmi "tak", nie wyważaj otwartych drzwi! Dowiedz się, co dokładnie ta osoba musiała zrobić, i wykorzystaj jej strategię do osiągnięcia sukcesu w dwa razy krótszym czasie i bez frustracji.

NAJLEPSZY CZAS, BY ZACZĄĆ

Dziś mógłby być pierwszy dzień, w którym stawiasz pozytywny krok w stronę lepszej przyszłości. Tego samego dnia możesz postawić kolejny krok, bo już zacząłeś tę podróż. Cokolwiek by się nie zdarzyło, jeśli znasz strategię, musi Ci się udać.

Dodaj do ulubionych 3 Wykop

Poleć Zgłoś nadużycie
Dodany przez użytkownika:
Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze - zaloguj się

Jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie Pozytywne.com, zarejestruj się
Komentarze (29)
Michał
Michał
10.09.2009 19:03
Świeży dla ciebie nie ma czterecz słów bo tak myślisz że nie ma trzeba chcieć i żeby w to uwierzyć trzeba praktykowac a uwierz mi pieniądze ni spadają z nieba a na nie trzeba mięć jakiś pomysł albo poprostu pozytywne myślenie które zmusza do działania żeby coś mieć i coś osiągnąć trzeba się uczyć praktykować
rasta
rasta
20.11.2008 18:26
Komuś innemu się udało! - to sa te 4 slowa!!:) jesli zrobil to ktos inny czemu ja mam tego nie zrobic? wazne zeby wierzyc w to co robisz i nie poddawac sie! pozdrawiam:D
karll
karll
16.11.2008 21:12
powiem wam ze fajni ludzie tu przychodza bo pesymisci nie wpadna na ta strone No trzeba sie wziasc w garsc i w gore serca,nie ma rzeczy niemozliwych sa tylko mniej lub bardziej trudne i jedziemy :0go
Happy
Happy
7.07.2008 19:09
Nie trzeba tylko marzyc i myśleć o tym.Ja zaczęłam działać i to o czym marzyłam to nie jest już marzeniem.Weszło to w moje życie i jestem bardzo szczęśliwa.Znowu zaczęłam marzyc i znowu będę spełniała następne moje marzenie:)
ewa
ewa
26.12.2007 21:09
nie trzeba tylko myslec ale tez wierzyc i dzialac.mnie sie udalo bo zaryzykowalam i mam.i znowu zaczynam marzyc.........
arbuz
arbuz
19.10.2007 17:42
faceci też niszczą psychicznie kobiety
Draco
Draco
19.08.2007 22:08
Dziewczyny potrafią zmienić człowieka... Niestety, czasem nie zauważają innych, a skupione są same na sobie. Właśnie dochodzę do siebie, po ostatniej znajomości. Ale wierzę, że będzie lepiej...
kosoł
kosoł
30.05.2007 9:15
Dziewczyna mnie zmieniła mam swój cel ale co z tego jezeli ona mi teraz psyche ryje
Andrew
Andrew
13.05.2007 20:57
a dla mnie tymi słowami są te NAJLEPSZY CZAS, BY ZACZĄĆ :> wiec ruszamy :> ja tak robie:>
Patrycja
Patrycja
27.03.2007 21:56
"Komuś innemu się udało"(a mi nie)--->przecież taka myśle też się może pojawić.Podoba mi się jednak ten artykuł i myśle że warto wyleczyć się z pesymizmu.