Program Pozytywnej Energii cz. 3

27.02.2006

Zasada siódma
Rozkoszuj się śmiechem, zabawą i beztroskim podejściem do życia. Nie ma wątpliwości, że śmiech przynosi wyzwolenie. Z fizycznego punktu widzenia powoduje zmniejszenie napięcia mięśni, powodującego wielkie wyczerpanie. Pod względem emocjonalnym śmiech podnosi na duchu i usuwa bariery ochronne. W sferze subtelnej energii śmiech zanurza cały nasz system w pozytywnej aurze, co powoduje, że wszystkie przeciwności stają się łatwiejsze do zniesienia. Badania naukowe potwierdzają lecznicze działanie śmiechu: przyśpiesza reakcję immulogiczną i zwiększa poziom endorfiny; usuwa stres, niepokój i depresję; zapobiega chorobom serca.
Dlaczego częściej się nie śmiejemy?
Rozpieszczaj siebie. Z pewnością istnieje dużo sposobów doświadczania odrobiny luksusu.
Podróżuj i wyjeżdżaj.
Wypoczywaj we własnym domu. Dom może być miejscem odpoczynku, nie zaś jedynie przystankiem, w którym zwalamy się do łóżka po całym dniu pracy, gapimy się w telewizor, pochłaniamy błyskawicznie obiad i padamy jak nieżywi, by następnego ranka opuścić go chwiejnym krokiem. Nie musimy przeżywać tego ponurego, pozbawionego energii scenariusza. Możesz sprawić, że twój dom będzie rajem. Na szczęście, nie wymaga to aż tak dużo zachodu.

Zrób coś dla siebie. Dla zabawy wyobraź sobie, że masz całkowitą amnezję i nie pamiętasz niczego, co ma związek ze stresem, zmartwieniami i wymaganiami życia; że jakimś cudem wszystkie te informacje zostały wymazane z twojego banku danych. Zamiast tego śmiej się i baw się, pozwól sobie na odrobinę szaleństwa. Niech twoje szczęście dojrzeje. Doceń cudowność dzisiejszego dnia.

Zasada ósma
Czy pragniesz relacji, które będą miłe twojemu sercu i pozwolą stworzyć silniejsze więzi? Czy masz już dość błędnych wyborów? Wiedza na temat energii może przekształcić twoją zdolność budowania pozytywnych związków międzyludzkich, zapobiec samotności i uchronić przed podstępnym zmęczeniem. Od tego, jak radzisz sobie w kontaktach z innymi ludźmi, w dużym stopniu zależy, ile energii będziesz mieć.

CZTERY PRAWA PRZYCIĄGANIA DO SIEBIE LUDZI:
1. Przyciągamy ludzi podobnych do siebie
2. Pozwól działać intuicji
3. Dostrzegaj w ludziach piękno i dobro
4. Dawanie z serca rodzi obfitość
Zasada ta – mówiąca o tym, aby przyciągać do siebie pozytywnych ludzi i pozytywne sytuacje – ma nam zapewnić szczęście i miłość. Rób wszystko, aby znaleźć właściwych ludzi i sytuacje. Trzeba jednak do tego czegoś więcej niż samego pragnienia.

Zrób coś dla siebie. Pomyśl o przyjaciołach, których do siebie przyciągasz. Zastanów się, która z osób jest ci najbliższa. Uwolnij się od zgiełku i spotkaj się z nią, a przynajmniej porozmawiaj przez telefon.

Zasada dziewiąta
Zasada ta nakazuje bronić się przed sytuacjami i osobami, które odbierają ci pozytywną energię. Należy do podstawowego podręcznika 101 zasad życia.
Zrób coś dla siebie. Skoncentruj się na tym, aby odnieść zwycięstwo. Uwolnij się od złośliwego „przyjaciela” lub ustanowienie granic w stosunkach ciekawskim krewnym, który wypytuje cię o wszystko podczas rodzinnego obiadu. Ciesz się, że wiesz, jak walczyć o swoje.

Zasada dziesiąta

Obfitość jest bogactwem wypływającym z wykorzystania całej naszej energii. Jej początkiem jest zawsze otwarcie serca i wyjście na zewnątrz, nigdy odwrotnie. Uważam, że zewnętrzne osiągnięcia, nie mogą przeniknąć do naszego wnętrza na tyle głęboko, aby obdarzyć nas pełnią. Kiedy jednak w mądry sposób ukierunkujemy drzemiącą nas pozytywną energię i decyzje, od wybory płatków śniadaniowych po wybór osoby, którą poślubimy, będą wypływały z naszego wnętrza, wówczas będziemy się cieszyć prawdziwą obfitością.
Przepis na większą obfitość: Im więcej dajesz, tym więcej otrzymujesz!
Aby osiągnąć obfitość, ważne jest także okazywanie hojności. Przyspiesza to swobodny przepływ wszystkiego, co pozytywne. Oczywiście w sferze finansów ważna jest dobra praca, trafione inwestycje i mądre oszczędzanie. Jednak poza takimi czynnikami, kluczem do powodzenia jest hojność, niezależnie od tego, ile środków posiadamy. Staraj się być niekonwencjonalną osobą w dawaniu. Sprostaj okazjom, które się pojawiają.

ZASADA   1−2   3−6   7−10qaoslp3księgarnia


Judith Orloff
Pozytywna energia

Dodaj do ulubionych 2 Wykop

Poleć Zgłoś nadużycie
Dodany przez użytkownika:
Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze - zaloguj się

Jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie Pozytywne.com, zarejestruj się
Komentarze (2)
voila16
11.01.2011 13:46
pozytywne.com Dziękuje ! ;))
agnisss
agnisss
24.11.2008 12:16
Szczęście jest blisko ....obok Ciebie !
Nie zawsze je widze, nakręcam sie...