Gimnazjaliści będą się uczyli w szkole... szczęścia

25.09.2007

Uczniowie gimnazjum w Heidelbergu w południowo-zachodnich Niemczech będą uczyć się... osiągać szczęście. Przedmiot o nazwie "szczęście" znajdzie się w programie od nowego roku szkolnego.

Dyrektor szkoły Ernst Fritz Schubert potwierdził wcześniejsze doniesienia lokalnych mediów. Jak wyjaśnił, zajęcia mają nauczyć uczniów gimnazjum samozadowolenia i odpowiedzialności. Młodzi ludzie mają na nich poznać metody osiągania równowagi psychicznej i wiary w siebie.

Wśród tematów lekcji mają się znaleźć między innymi "Obraz samego siebie a obraz ideału" oraz "Dobre samopoczucie".

Od nowego roku szkolnego w kursie weźmie udział sześćdziesięciu uczniów. Oprócz nauczycieli gimnazjum lekcje szczęścia mają poprowadzić specjalnie zaangażowani przez dyrekcję pedagog, aktor i specjalistka od zajęć relaksujących.

źródło: wiadomosci.wp.pl

Dodaj do ulubionych 0 Wykop

Poleć Zgłoś nadużycie
Dodany przez użytkownika:
Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze - zaloguj się

Jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie Pozytywne.com, zarejestruj się
Komentarze (4)
magda
magda
5.05.2008 14:23
szczesciarze co :) oby moje dzieci mialy dane miec taki pzredmiot to mzoe tez sie czegos naucze poki co marudze w kolko :P
Ewa
Ewa
19.10.2007 16:55
no prosze... ja tez chodze do gimnazjum... i chce takie zajecia w szkole miec!!!:D mysle ze bylby to jeden z najwazniejszych "przedmiotow" ;) bo przeciez o to w zyciu naprawde chodzi... by byc szczesliwym prawda?:)
marek
marek
6.10.2007 12:29
Miejmy nadzieje, że ten kamyczek wywoła lawine.
tomek
tomek
3.10.2007 18:15
piękna inicjatywa :)