Staruszek odzyskał zgubione na ulicy 10 tysięcy

19.04.2008

O dużym szczęściu może mówić 79-letni mieszkaniec Białegostoku, który odzyskał zgubione tuż po wyjściu z banku 10 tys. zł. Znalazca przekazał je policji. Po oznaczeniach na banderoli, bank pomógł odnaleźć właściciela.

Do zdarzenia doszło trzy tygodnie temu. W centrum miasta staruszek zgubił pieniądze, które pobrał w banku. Wysunęły mu się spod koszuli, gdzie ukrył plik banknotów. Odkrył to dopiero w domu. O niczym nie mówiąc żonie, by jej nie martwić, pieniądze pożyczył od syna.

Zgubioną gotówkę odnalazła niedaleko banku osoba, która chce pozostać anonimowa. Przekazała je policji. Ta kilka dni temu ogłosiła komunikat z prośbą, by zgłosiły się osoby, które zgubiły "znaczną kwotę" pieniędzy.

Jak powiedział Andrzej Baranowski z zespołu prasowego podlaskiej policji, zgłoszenia były różne, ale właściciela pieniędzy odnaleziono przy pomocy banku, bo banknoty były w banderoli. Po znakach na niej bank odnalazł osobę, która je pobrała.

Według informacji policji, uczciwy znalazca nie jest majętną osobą i 10 tys. zł było dla niego bardzo znaczącą kwotą. Uszczęśliwieni staruszkowie chcą się z nim skontaktować i przynajmniej podziękować osobiście.

źródło: wiadomosci.wp.pl

Dodaj do ulubionych 0 Wykop

Poleć Zgłoś nadużycie
Dodany przez użytkownika:
Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze - zaloguj się

Jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie Pozytywne.com, zarejestruj się
Komentarze (5)
Kami
Kami
4.02.2009 21:32
Hej! Mnie się kiedyś pomylił ktoś i wpłynęło na moje konto ponad 8 tysięcy euro (mieszkałam wówczas w Irlandii). Odesłałam na konto, z którego to przyszło. Nie można myśleć "mnie by się przydało", bo każdemu by się przydało. Trzeba myśleć "a co jeśli dla danej osoby utrata tych pieniędzy okaże się tragedią". Czy warto dla pieniędzy unieszczęśliwić drugiego człowieka...?
Pozdrawiam
Andrzej
Andrzej
9.11.2008 19:23
Bohater, który nie chce rozgłosu to superbohater.
Niech nigdy nie opuszcza go szczęście:)
seeker
seeker
1.05.2008 21:16
dzięki!
Mała
Mała
28.04.2008 9:30
Chciałabym takie wiadomości słyszeć po wączeniu radia albo tylewizji, było by super.
stach
stach
27.04.2008 15:50
ta historia utwierdza mnie w przekonaniu, że na świecie jest wielu dobrych i uczciwych ludzi :)