Ciesz się !

31.01.2010

Od rana po głowie chodziły mi różne myśli, gdy się wykąpałem okazało się że coś innego też chodziło . Ale to nauczka żeby się kąpać nie tylko na święta. Wracając do myśli , bo ważna się wydaje. Często gdy mamy trudny okres w życiu nastrój nasz jest ponury, mimo iż często spotykają nas radości , mniejsze i większe. A mimo to nie cieszą nas. I myślę że dużą rolę w tym zamartwianiu się odgrywa nasza bliska rodzina i znajomi. Najczęściej robią to bezwiednie ,chcąc pomóc, ale nam to tylko przeszkadza. Gdy np. nie mamy pracy i pieniędzy, pocieszają nas mówiąc : ja ciebie rozumiem, wiem jak w tobie musi być ciężko, mój znajomy w podobnej sytuacji dostał zawału, szukasz pracy to nie masz czasu ani pieniędzy na rozrywki, a musisz dbać jeszcze o rodzinę, i temu podobne słowa poparcia słyszymy. I w głowie głęboko nam zostaje jacy to my biedni, gdzież nam się cieszyć piękną zimą czy wyjść gdzieś bez celu żeby odgonić złe myśli, my przecież musimy być smutni bo wszyscy wiedzą jaką mamy trudną sytuację. Jak możemy się cieszyć gdy tak jest trudno. I zgnębieni tym wszystkim tracimy wiarę w siebie, przestajemy zauważać piękno i małe radości nawet. Pragniemy żeby już to wszystko się skończyło, i nastały dla nas lepsze czasy. A jak one mogą przyjść gdy my przestajemy zauważać jak się dzieje coś dobrego dla nas . Dlatego cieszcie się z ulotnych chwil szczęścia nie patrząc na innych, wasza mała radość przyciągnie do was więcej szczęścia . Smutek rodzi większy smutek, umiejętność zauważania małych nawet sukcesów przełamuje marazm, daje więcej wiary w siebie i zmienia życie na lepsze. Więc cieszmy się, bo zawsze jest z czego :-)))

źródło: Krystek
Dodaj do ulubionych 8 Wykop

Poleć Zgłoś nadużycie
Dodany przez użytkownika:
Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze - zaloguj się

Jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie Pozytywne.com, zarejestruj się
Komentarze (6)
julicia
15.05.2011 19:39
...umiejętność zauważania małych nawet sukcesów przełamuje marazm... o tak! tylko, że czasem o tym nie pamiętamy...
nsz135
3.07.2010 20:55
Trzeba pamiętać że po każdej burzy wzejdzie słońce ... Tak samo jest ze szczęściem ;)) Teraz nam się nie powodzi ale niebawem los się odmieni ;D
Kwiatuszek
7.06.2010 13:40
Bardo dobry artykuł :)
malgosia
1.02.2010 18:02
Życie jest piękne, jeśli tylko tego chcemy, czyli właśnie nawet kiedy źle się dzieje, to jakże często nieszczęście okazuje się początkiem większego szczęścia;) Mówimy też, że teraz jest może i źle, ale może właśnie coś wyjątkowego czai się za rogiem;)
monis178
1.02.2010 17:37
Prawda! Dzieje się coś przykrego- to my nie widzimy wtedy małych, a cieszących rzeczy ;( ale kto powiedział, że nie można się tego nauczyc ;P
Aneczka
31.01.2010 23:38
Zgadzam się, Krystku w 100%!!! Pozytywy przyciągają pozytywy! I tak naprawdę zawsze jest dobrze i żadna chwila nie wymaga ulepszeń-tylko my nie zawsze potrafimy dostrzec to, że "teraz" trwa teraz, że "teraz" jest idealne i tylko w tym momencie możemy faktycznie zadziałać. Nie za chwilę, nie jutro, ale właśnie TERAZ. Kurczę, ale mi to wyszło... niektóre rzeczy wydają się dużo mądrzejsze, zanim się ich nie ubierze w słowa:)