Coś optymistycznego!

21.07.2010

COŚ OPTYMISTYCZNEGO!


Staraj się myśleć pozytywnie. Wiem, że to nie jest łatwe, bo większość z otaczających Cię ludzi robi wręcz odwrotnie. Hmmm... a znasz może kogoś, kto, pomimo, że w życiu mu się nie wiedzie, zawsze jest uśmiechnięty, tryska wręcz energią. 

Jak się zabrać za pozytywne myślenie? Jak wypełnić się optymizmem? To nie jest aż takie trudne, wystarczą szczere chęci. Zobacz jak to zrobić:

  1. Żyj chwilą! - zabrzmiało to dosyć wywrotowo, ale... tak naprawdę chodzi o to by cieszyć się każdą chwilą swojego życia. Baw się, ciesz się, uśmiechaj na każdym kroku! Nie myśl o przyszłości w czarnych kolorach. Jeśli teraz nie wiedzie Ci się zbytnio, pamiętaj, że wszystko może się zmienić. Miej nadzieję!  

  2. Patrz na świat przez różowe okulary! - wszystko co cię otacza możesz oceniać na kilka sposobów. Możesz to akceptować, negować i być obojętnym. Przesuń wskazówkę swojego zegara ocen na akceptację i staraj się być bardziej na TAK niż na NIE..

  3. Ciesz się z tego co masz! - nie masz nowego VOLVO? Masz stary rower? Nie zagryzaj zębów z zazdrości, ciesz się, że możesz wsiąść na rower i pojechać z rodziną czy znajomymi na wycieczkę! Nie masz domu z wielohektarowym ogrodem? Masz mieszkanie w wieżowcu? Ciesz się z tego, że jak wracasz z pracy możesz położyć się przed telewizorem i po raz setny obejrzeć ulubiony film.

  4. Ciesz się z sukcesów innych! - twój sąsiad zdobył nową, świetną pracę? Nie zazdrość mu! Ciesz się, że mu się udało! Pamiętaj Tobie też może się udać! Twój kolega w pracy kupił nowy traktor. Ciesz się z tego! Może kiedyś też sobie kupisz taki!

  5. Pamiętaj zawsze może być gorzej! - czyż nie zabrzmiało to strasznie? Ufff... nie przejmuj się tak bardzo sobą! Sytuacja wielu ludzi jest o wiele gorsza od Twojej. Są ludzie nieuleczalnie chorzy. Są ludzie, których doświadczył zły los. Są ludzie, którzy... można by wymieniać prawie bez końca. Ciesz się więc z każdego pozytywnego aspektu swojego życia!

  6. Ciesz się z nie mających dużego znaczenia drobiazgów! - kupiłeś(-aś) dziecku lizaka - ono uśmiechnęło się do Ciebie i dało buziaka - Ciesz się z tej chwili! Dostałaś od męża kwiatek na Walentynki - Ciesz się z tej chwili! Kupiłeś sobie fajny breloczek do kluczy - Ciesz się z tej chwili! Ciesz się z każdego drobiazgu, który choć trochę sprawił Ci przyjemność. Te malutkie rzeczy powodują, że stajesz się naprawdę szczęśliwy(-a). Rób sobie więc drobne prezenty, obdarowuj nimi też innych i... ciesz się z tego!

  7. Myśl pozytywnie! - to chyba najważniejsza rzecz by stać się szczęśliwszym. Patrzenie na świat pozytywnie powoduje, że łatwiej Ci będzie iść przez życie, które nie szczędzi nam przecież różnych przeciwności. Myśl pozytywnie! Na każdy problem patrz tylko z jednej, jasnej strony!


COŚ OPTYMISTYCZNEGO! 

 

Stań się osobą, która patrzy na świat optymistycznie. Niech Twoje życiowe porażki nie załamują Cię, tylko wzmacniają. Żyj zgodnie z mottem: "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni". 
Czy to trudne zadanie? To zależy wyłącznie od tego, czy chcesz coś w swoim życiu zmienić, zmienić na lepsze?

Niech Twoja odpowiedź brzmi: TAK!

źródło: http://albercik.pl/psychologia/motywacja/cos-optym
Dodaj do ulubionych 26 Wykop

Poleć Zgłoś nadużycie
Dodany przez użytkownika:
Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze - zaloguj się

Jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie Pozytywne.com, zarejestruj się
Komentarze (10)
maalleennkkaa
10.01.2013 15:22
Wspaniały artykuł ;)) Ja uważam ,że nie brakuje nic. Słowo WIARA (pablo081977) ukryte jest pod Pozytywnym myśleniem . ;)) Gdyż Ja uważam ,że myśląc pozytywnie ,wierzysz w to ,że tak będzie . ;)) pozdrawiam
pablo081977
9.09.2012 1:07
Hmmm, trochę mi brakuje czegoś w tym artykule.... Wiem czego ale... To co powyżej, jest generalnie jak najbardziej positiv ale brak jest tu słowa WIARA! WIARA w to, że Twoje życie jest w Twoich rękach! To, że teraz jest słabiej nie powinno być wyznacznikiem Twojego "ja" I nie chodzi o hasło "będzie dobrze", które samo w sobie nie wnosi nic do życia i jest bezdennie jałowe. Tu chodzi o WIARĘ w siebie w to, że Twoje życie się zmieni, w to, że NA PEWNO tak się stanie jak sobie zamarzysz! Bo to TY jesteś reżyserem swojego życia a nie ludzie Ciebie otaczający. Tego mi zabrakło. Pozdrawiam
legolas
21.08.2012 16:04
bardzo fajny artykuł taki budujący pozdrawiam
carolin
14.11.2011 17:38
Mi też się podoba ten tekst, rzeczowo i zwięźle :)
romanj522
29.01.2011 22:30
Chyba jestem zaje...... pozytywny bo jak mi ukradli przed rokiem z mieszkania telewizor takie marne LCD 42" to cieszyłem się że złodziej się wzbogacił:)
Ale na tym moja radość się nie skończyła:) bo pomyślałem jeszcze że oby tak dalej robił to wpadnie i pójdzie siedzieć w pierdlu a ja w tym czasie przed nowym telewizorem będę cieszył się wolnością.
I czyje na wierzchu??? :) no czyje ???
barmak
9.01.2011 21:49
TAK!!!
darek1
17.08.2010 12:06
Sytuacja wielu ludzi jest o wiele gorsza od Twojej. Są ludzie nieuleczalnie chorzy. Są ludzie, których doświadczył zły los. Są ludzie, którzy... można by wymieniać prawie bez końca. A WLAŚNIE JAK TO MNIE DODKNOŁ ZŁY LOS TO CO JUŻ MAM NIE MYŚLEĆ POZYTYWNIE???????? ;((
ela11229988
11.08.2010 19:23
dzięki bardzo oczywisty ,tak często zapominamy o najprostszych rzeczach - zgadzam się w zupełności cieszmy się tym co mamy, pozdrawiam.
Wiecha
3.08.2010 21:07
Super ten artykuł :) O wiele mi lżej na sercu jak go czytam i zapominam o codziennych problemach :) Bardzo mądry i pomocny.
malgosia
29.07.2010 19:41
Bardzo mądre i proste:) POLECAM