Poradnik Pozytywnego Poranka

20.09.2013

Nieuchronnie zbliżają się dni, kiedy podniesienie się z łóżka będzie stanowiło najgorszą część dnia, a ciepła kołdra i wygodna poduszka staną się szczytem naszych codziennych marzeń. Jak w takie dni pozostać Pozytywnym Człowiekiem i szerzyć swój optymizm wśród wszystkich posępnych i zaspanych ludzi? Kluczem do rozwiązania tej zagadki jest nasz poranek. Nie bez przyczyny ktoś mądry powiedział przecież, że jaki początek dnia taki cały dzień. Tym samym pora rozpocząć nasz Poradnik Pozytywnego Poranka.

  1. Zawsze, absolutnie zawsze, posiadaj w lodówce, szafce, skrytce coś co poprawi Ci nastrój już od samego śniadania. Pyszne czekoladowe płatki, mleko z miodem lub truskawki z jogurtem o poranku, to jest coś co przywoła uśmiech na Twojej twarzy. W końcu człowiek głodny to człowiek zły, więc po co kusić los już od wczesnych godzin?
  2. Pierz swoje ulubione swetry w nieziemsko pachnącym płynie do płukania tkanin. Wyrwanie się z ciepłej kołdry i szybkie włożenie równie przyjemnego okrycia wierzchniego, nie spowoduje szoku temperatur i sprawi, że uśmiech na naszej twarzy pokaże się automatycznie.
  3. Śpij w skarpetkach. Zimne stopy to nie tylko wstęp do przeziębienia, ale także okropnego samopoczucia już na starcie.
  4. Ustaw budzik, który obudzi Cię przyjemną muzyką. Nie wiem skąd przyzwyczajenie wśród większości ludzi, aby dzwonek owego urządzenia był głośny, krzykliwy i mało przyjazny dla ucha, szczególnie kiedy zapowiada zerwanie się skoro świt.
  5. W widocznym miejscu umieść napis, który od samego rana podnosi Cię na duchu. Każdy lubi słyszeć miłe słowa, czemu więc samemu nie sprawić sobie takiej przyjemności i zatroszczyć się o własne, wspaniałe samopoczucie. Uśmiechnij się, jesteś wyjątkowa! Tylko takie myślenie odgoni od nas wszystkie czarne chmury.
  6. Uśmiechaj się. Nawet przez sen. Powtarzam uśmiechaj się! Oszukaj swój mózg, on jeszcze nie wie, że masz zły poranek i nie pozwól mu się o tym dowiedzieć. Wyszczerz swoje ząbki do współlokatora, psa, a nawet do szklanki. Im więcej tym lepiej.
  7. Pisząc o tym, żeby o poranku napić się czegoś ciepłego, rozgrzewającego nas od środka, nie odkryje Ameryki. Jednakże nie ważne jest to co pijemy z rana, ale w czym. O wczesnych godzinach to kubek, szklanka czy termos jest najważniejszy. Im bardziej kolorowy, szalony i nietuzinkowy tym lepiej. Zainwestujcie w ten mały gadżet, a pochmurne, zimne dni zyskają barwy prosto z Waszych kubków J

Życzę więc samych Pozytywnych Poranków!

 

Dodaj do ulubionych 3 Wykop

Poleć Zgłoś nadużycie
Dodany przez użytkownika:
Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze - zaloguj się

Jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie Pozytywne.com, zarejestruj się
Komentarze (1)
Odkrywca2014
6.08.2014 15:44
Niby takie szczegóły,ale dobrze wiemy, że z nich składa się całe nasze życie, prawda? :)
Jednak nieciekawa wiadomość z rana potrafi zepsuć nam cały dzień.
A co może zdziałać myśl o tym, że czeka nas coś wyjątkowego?
Dużo dobrego, nawet w pochmurne dni,bo przecież naszym słońcem jest to, co właśnie zamierzamy zrobić :)
Umieć od samego rana widzieć to, co dobrego może nas spotkać,to sztuka,której możemy się uczyć.Jeśli oczywiście zależy nam na tym, by każy dzień był udany, a nie tylko niektóre :)
Dzięki za ciepły artykuł.
Piotr
http://afirmacjezycia.pl