To nic trudnego wywołać uśmiech nawet małym, dobrym uczynkiem

5.10.2013

Codzienne obowiązki, praca, uczelnia, szkoła i inne sprawy pochłaniają większość naszej uwagi i  czasu.  Często nie zauważamy, jak wielu osobom wokół nas potrzebna jest nasza pomoc, uwaga, wsparcie, ciepłe słowo, czy po prostu uśmiech i nasza obecność.

Każdego dnia, już z samego rana możemy wywołać uśmiech na twarzach innych osób. Małe gesty, a potrafią zmienić pozytywnie nastrój na cały dzień.  Na pewno miło będzie naszym bliskim, jak wstaną przywitani  ciepłymi słowami, przytuleniem, śniadaniem, czy ciepłą kawą.  Gwarantowany uśmiech na ich twarzach i od razu nasz poranek jest przyjemniejszy.  Bo robiąc coś dobrego, nawet mały gest sami czujemy się lepiej.Miłymi uczynkami, nawet banalnymi tak jak pomoc w przejściu na drugą stronę osobie starszej, czy niepełnosprawnej, zrobienie zakupów sąsiadce, ustąpienie miejsca w komunikacji miejskiej pani w ciąży, potrafimy wywołać uśmiech na ich twarzach. Dla nas tak niewiele, dla tych osób wręcz przeciwnie.

Świadomość niesienia bezinteresownej pomocy wywołuje w nas uczucie szczęścia i dumy z nas samych.  Każdy dobry uczynek sprawia, że jesteśmy postrzegani jako ludzie dobrzy i życzliwi, a wszyscy lubimy spotykać takie osoby na swojej drodze.  Przecież w życiu każdego  z nas zdarzają się sytuacje, że sami również potrzebujemy pomocy. Np. mi ostatnio pękł mi wąż ogrodowy w garażu. Pech chciał, że woda była odkręcona i niestety zalała całe pomieszczenie. Niczego nieświadoma usłyszałam dzwonek do drzwi. Sąsiadka z mopem w ręku poinformowała mnie, że woda wylatuje z mojego garażu. Dwie godziny razem z moją sąsiadką usuwaliśmy wodę i suszyłyśmy pomieszczenie. Niesamowite, że tak wiele osób znajduje się wśród życzliwych.

Pamiętaj o robieniu dobrych uczynków codziennie i wprowadź ideę bycia życzliwym w swoje życie. Uwierz, że potrafisz. Improwizuj i rozglądaj się, kto może Cię potrzebować. Jestem pewna, że przyczynisz się do wielu uśmiechów.

 

Dodaj do ulubionych 2 Wykop

Poleć Zgłoś nadużycie
Dodany przez użytkownika:
Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Twój może być pierwszy!

Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze - zaloguj się

Jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie Pozytywne.com, zarejestruj się
Komentarze (0)