Jak polubić jesień

4.11.2013

Podczas deszczu dzieci się nudzą...?

My sprzeciwiamy się pogodzie. Pomożemy Wam wywołać uśmiech na twarzach nawet w pochmurne jesienne dni.Jesień to okres obniżonej odporności organizmu, przeziębień, zmieniającej się pogody, częstych deszczów. Te czynniki niestety nie wpływają korzystnie na nasz organizm. Często tracimy motywację, chęć do podejmowania nawet najdrobniejszych wyzwań. Wolimy zostać w łóżku przykryci kocykiem, z ciepłą herbatą, z dobrą książką, oglądając ciekawy film lub słuchając ulubionej muzyki. Kluczem do nie popadania w tzw. „jesienną depresję” jest wiara w to, że to naprawdę nic złego.

Oczywiście nie mam na myśli zaniedbywania naszych obowiązków, wręcz przeciwnie.  Łatwo popaść w błędne koło wychodząc z założenia: „...co mam zrobić dzisiaj, zrobię jutro...”, bo tak naprawdę więcej energii wykorzystujemy potem na przejmowanie się wciąż gromadzącymi się, niedokończonymi sprawami. Dobrze jest umieć organizować sobie czas w taki sposób, by znaleźć też chwile na odpoczynek. Jeżeli już wykonałeś swoje codzienne obowiązki, zastanów się co Cię uszczęśliwia. Nawet najmniejsze drobiazgi potrafią poprawić nasz nastrój:

-spotkanie z przyjaciółką,

-spacer ,

-wypad do kina,

-oglądanie ulubionego serialu w TV,

-romantyczna kolacja,

-ciepła długa kąpiel,

-sport (pływanie, fitness, siłownia, i każda aktywność ruchowa jest bardzo wskazana),

-zjedzenie kawałka czekolady,

-czytanie książek,

-słuchanie ulubionej muzyki (ułóż swoją playliste),

-rozmowa z bliską osobą.

Dla każdego z nas jest to sprawa indywidualna. W końcu każdego z nas uszczęśliwiają różne rzeczy, każdy z nas ma inne pasje, zainteresowania, jak i sposoby na odpoczynek. Pamiętajmy, że sprawianie sobie przyjemności wyzwala w nas endorfiny i pozwala nam zapomnieć o trudach dnia codziennego. Tylko od nas zależy nasze samopoczucie, więc nie zważając na pogodę myślmy pozytywnie, uśmiechajmy się, bądźmy życzliwi i nie zapominajmy o odpoczynku i relaksie.      

Dodaj do ulubionych 0 Wykop

Poleć Zgłoś nadużycie
Dodany przez użytkownika:
Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze - zaloguj się

Jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie Pozytywne.com, zarejestruj się
Komentarze (1)
Emilio
17.05.2014 21:32
Jesień to obecnie moja najpiękniejsza po wiośnie pora roku.