Korzyści z bycia optymistą!

23.03.2006

Dlaczego w ogóle jesteś na tej stronie i szukasz pozytywnych myśli? Spróbujemy podsumować i wymienić 10 powodów, dla których warto być optymistą.

1. Optymizm przekonuje nas, że to, co robimy, każde nasze działanie liczy się i jest ważne. My jesteśmy ważni. Optymiści wierzą, że każdy może zmienić coś na lepsze, wprowadzić zmianę. Stajemy się jeszcze bardziej zmotywowani, aby wprowadzać zmiany, które wpłyną na polepszenie naszego świata.

2. Optymiści czują się jak kapitanowie swoich statków. Każdy z nich trzyma los w swoich rękach. Nie daje się manipulować i bezradnie poniewierać losem.

3. Optymiści dążą do celu mimo przeciwności losu. Nie poddają się. W ten sposób zwiększają swoje szanse sukcesu. Mają również dużo korzyści w pracy, ponieważ tworzą przyjazną atmosferę i pozytywne więzy.

4. Optymiści są cierpliwi. Są zdolni wytrwale pracować, aby osiągnąć cel. Żyją z przekonaniem, że z każdą chwilą są coraz bliżej sukcesu.

5. Optymiści zawsze szukają rozwiązania, które w pełni ich usatysfakcjonuje. Zadowala ich dopiero pełne zrozumienie wszystkich zjawisk.

6. Optymiści są zdrowsi.

7. Optymiści potrafią szybciej otrząsnąć się z szoku, podnieść się po porażce i wyzdrowieć po odniesieniu obrażeń. Przeżywają bardzo wiele problemów i tragedii − tak jak wszyscy, ale nie obawiają się, że mogą wpaść w nieszczęście.

8. Optymiści nie czekają, aż coś się stanie, tylko sami podejmują działanie. Decydują o tym, jak się czują i co robią. Widzą problemy jako szanse na pozytywne zmiany i podejmują kroki, aby tak się stało. W końcu optymiści i ich szczęście są mniej zależni od innych, więc nie muszą ich kontrolować. Czerpią radość z otoczenia.

9. Optymiści potrafią przenosić góry – albo nawet je tworzyć.

10. Optymiści czują się lepiej! Bardziej cieszą się życiem! Spędzają więcej czasu, wkładając uczucie w otaczający świat, więcej czasu śmiejąc się, więcej czasu ciesząc się życiem. Nawet jeśli są to proste przyjemności, wygląda na to, że jest w nich duże bogactwo, głębia i znaczenie.

Dodaj do ulubionych 5 Wykop

Poleć Zgłoś nadużycie
Dodany przez użytkownika:
Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze - zaloguj się

Jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie Pozytywne.com, zarejestruj się
Komentarze (7)
ala
ala
28.03.2009 20:35
bylam zakreconym blizniakiem tryskajacym optynizmem ale stracilam ja i niewiem jak ja odzyskac po malu lapie depresje pomocy
jarekkanar<wbr></wbr>ek
jarekkanarek
16.03.2009 8:07
rano z luzka : wsan klasnij w rece wypowiedz dobre slowo i usmiechnij sie!!!tak kazdy z nas powinien zaczynac nowy dzien podkreslam kazdy nowy dzien.POZDRAWIAM POZYTYWNIE ZAKRECONYCH.^
DO AUTORA STRONY: GRATULUJE FAJNA STRONKA
Renia
Renia
2.11.2007 17:16
Jak stać się optymistą?Pytanie za 100 punktów,jednak wydaje mi się,że znam odpowiedź:po prostu trzeba kochać życie i chcieć żyć jak najlepiej się da,wiedząc,że życie to i róże i ciernie.Ja mam bardzo różne doświadczenia życiowe,jak każdy-i te dobre i te złe,ale wiem jedno-optymizm naprawdę pomaga!!!Jestem szczęściarą,bo urodziłam się chyba optymistką,ale mi też czasem było(i nadal bywa) trudno i też miewam czarne myśli a nawet mam chęć się pociąć.Ale wiem,że warto,nawet w tych najcięższych chwilach myśleć pozytywnie,wierzyć w to,że wszystko będzie dobrze!Bo naprawdę myśli kształtują rzeczywistość!Trzeba myśleć pozytywnie,a wtedy wszystko ułoży się po naszej myśli!Czego wszystkim odwiedzającym ę stronę,jak i jej założycielom serdecznie życzę!
Sylwia
Sylwia
19.10.2007 11:04
Jak stać się OPTYMISTĄ?
Basia
Basia
14.06.2006 19:24
Też kiedyś byłam optymistką, ale niestety ztraciłam tę umiejętność. Niestety... Nie wiem jak ją odzyskać. Brakuje mi tamtego spojrzenia na świat.
Zosia
Zosia
15.05.2006 15:45
Jasne, że wspaniale jest byc optymistą - to żadna nowina, ale prawdziwa sztuka to pomóc pesymiście patrzeć na świat oczyma optymisty.
Agugu22
Agugu22
15.05.2006 8:29
Zdecydowanie warto być optymista! nie to ze czlowiek nie ma wtedy problemów, ale żyje mu sie lepiej, bo nie konczy dnia z mysla że zmarnowal jakaś szanse; wymaga sam od siebie aby było dobze, i dazy do tego. pozdrawiam

Pozytywne.com-entarze

Pozostaje mi tylko brać przykład z osób, które potrafią się uśmiechać niemal w każdej sytuacji i zarażają swoim optymizmem innych :).

więcej