Dzień Życzliwości

20.11.2006

ZNAJDŹ SIĘ WŚRÓD ŻYCZLIWYCH!
Dzień Życzliwości, 21 listopada 2006


Bądźmy życzliwi nie tylko od święta!We współczesnej Polsce takie słowa, jak przychylność wobec siebie, uczynność, sympatia, zniknęły z języka mediów, wypowiedzi polityków. Dzisiaj to już nie jest tendencja, ale wręcz choroba społeczna, choć może jej skutki nie są jeszcze zauważalne i bardzo dotkliwe. Aby do tego nie dopuścić, nie zapominajmy, że wzajemny szacunek i otwartość na drugiego człowieka przynoszą natychmiastowe rezultaty — sprawiają, że to, co robimy daje nam większą satysfakcję i motywuje do dalszego działania. Szanując bowiem cudze starania sprawiamy, że inni doceniają i szanują nasze.


Pomysł, aby uczcić życzliwość zrodził się właśnie ze sprzeciwu wobec ordynarności otaczającego nas świata. Data 21 listopada zaś jest dobra jak każda inna — życzliwym trzeba być przecież codziennie.

Idea ustanowienia Dnia Życzliwości wyszła od Ilony Knapnik z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Skąd ten pomysł? To oczywiste: Ilona mieszka we Wrocławiu, a Wrocław to miasto, które ma najlepszy klimat — otwartości i optymizmu. Atmosfera tego miejsca jest pomieszaniem pozytywnego myślenia, kokieterii, wielkoduszności, kosmopolityzmu, gościnności i tysiąca innych odcieni życzliwości.

To miejsce naprawdę istnieje!

Zapraszamy wszystkich Życzliwych do udziału w naszych działaniach! Wysyłajmy do siebie życzenia, pomagajmy sobie, dziękujmy nawet za drobiazgi, okazujmy życzliwość w domu, w pracy, w tramwaju czy w autobusie, na ulicy, w samochodzie — zwłaszcza wobec innych użytkowników ruchu. Zresztą sami pomyślcie, jak okazać szacunek i sympatię dla bliźnich. Czekamy na Wasze pomysły i zapraszamy do Wrocławia!

21 listopada 2006 event ogólnopolski – spotkanie wszystkich życzliwych w Galerii Dominikańskiej o godzinie 17.00, zrobienie wspólnego portretu życzliwych, krótki show prowadzony przez Marka Kocota z udziałem znanych postaci świata kulturalnego i rozrywkowego Wrocławia

Autorem projektów billboardów, citylightów i kartki promujących akcję "Dzień Życzliwości - Znajdź się wśród życzliwych!" jest wrocławski artysta Andrzej Tylkowski


Partnerzy kampanii:

Wrocławskie Uczelnie:
Akademia Ekonomiczna, Akademia Medyczna, Dolnośląska Szkoła Wyższa Edukacji Towarzystwa wiedzy Powszechnej we Wrocławiu, Dolnośląska Wyższa szkoła Służb Publicznych „ASESOR”, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Wrocławski, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

AMS, Galeria Dominikańska, Gazeta Wyborcza, Radiostacja, Radio ZET, o2.pl

Znajdź się wśród Życzliwych

źródło: http://www.wroclaw.pl/m3375/p65497.aspx
Dodaj do ulubionych 0 Wykop

Poleć Zgłoś nadużycie
Dodany przez użytkownika:
Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze - zaloguj się

Jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie Pozytywne.com, zarejestruj się
Komentarze (2)
Sancho Pancho
Sancho Pancho
25.11.2006 12:00
http://www.wroclaw.pl/m37614/p66088.aspx
Tu można oglądac zdjęcia z naszej akcji w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu. Kiedyś może pojedziemy do innych miast. Albo może wy zaczniecie coś takiego robić u Was w mieście !!??
Madzia
Madzia
20.11.2006 22:04
ja będę!! mam nadzieje ze galeria dominikanska wypelni się po brzegi zyczliwymi ludzi i przelewac bedzie sie dobroć i optymizm!! do zobaczenia!!