Stowarzyszenie

Stowarzyszenie Pozytywne.com powstało w 2007 roku we Wrocławiu. Powodem powstania była chęć dalszego promowania optymizmu i radości, nie tylko w Internecie, ale także podczas innych imprez i wydarzeń. Stowarzyszenie aktywnie zaangażowało się we współorganizację z BPM Wrocław − Dnia Życzliwości, który odbywa się cyklicznie co roku 21 listopada. Oprócz tego zorganizowaliśmy wydarzenie na rynku wrocławskim 23 lutego 2007 roku z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. W tym roku po raz pierwszy zainicjowaliśmy obchodzenie w Polsce Ogólnoświatowego Dnia Pozytywnego Myślenia – 13 września 2009. Dołożymy wszelkich starań, aby była to impreza cykliczna i zarażała optymizmem ludzi w całej Polsce.

Na co dzień skupiamy się na działalności w Internecie. Nasz serwis skupia coraz większą społeczność optymistów i ludzi szukających szczęścia i radości w życiu. Inną próbą dotarcia do szerszej grupy odbiorców było wydawanie pozytywnej gazetki dla gimnazjalistów: „Pozytywnika”. Projekt finansowany był z funduszy Unii Europejskiej.

Obecnie Stowarzyszenie zrzesza ponad 50 aktywnie działających członków. Mamy nadzieję, że na tym nie poprzestaniemy i uda się stworzyć duże stowarzyszenie, które będzie nam zapewniać dużą dawkę optymizmu na co dzień.

Sprawozdanie finansowe 2011